Seudónimo Seudónimo
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada





How many pounds of oranges cost $12? Show your work.

Respuesta :

trishinada63
trishinada63 trishinada63
  • 23-02-2017
Is this question lacking information? Because we don't know how much one pound costs.
Answer Link

Otras preguntas

Lauren jogs the rate at a 2 mile every 2/5 hour. what is her until rate?
If 6 dollars is the cost of 2 cans of tuna, what is the unit rate
is light an external or internal stimulus for a plant
what is the difference between a trapezoid and a parallelogram
to increase an amount by 3% what single multiplier would you use? thanks :)
Given trapezoid PQRS, which of the following must be true? Both pairs of opposite sides are parallel. The legs are congruent to each other.
what does it mean to be respectful?
What organism's way Is its genotype is expressed
if there is a property that is 3/4 mile x 1/2 mile, how many kilometers does it equal and what is the total acreage?
among all the rectangles whose perimeters are 100 ft, find the dimensions of the one with maximum area