Bluekat2631 Bluekat2631
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Noel bought a 10 ounce box of cereal for $1.63. What was the cost per ounce?

Respuesta :

KBVegas KBVegas
  • 22-10-2021

Answer:

0.163 per ounce

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

ways by which you can improve your typing speed
7 + 4x - 7x + 25 combined the like terms A. 32 - 3x B. 4 x + 25 C. 14 x + 4 x + 25 D. 29 x
Can someone help me please!!! Let N be the least postive integer whose digits sum to 2018. Compute the sum of the digits of N+1.
how did hamiltons bank help stabilize the economy?
PLZ HELP Describe and explain genetic drift in terms of causes, short-term and long-term consequences and how it relates to the theory of evolution.
What is the value of x 21, 18, 10 or 29?
What are the answers...plz help
Help me please solution.
name 2 elements that have similar chemical properties
equivalent expression for 12a+6b