katiebugg621p7o0u0 katiebugg621p7o0u0
  • 24-04-2018
  • Mathematics
contestada

A jeweler bought 1/3 ounce of silver at a cost of $24.72 per ounce she also bought two gemstones that cost $8.92 each

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-04-2018
1 ounce of silver = $24.72

1/3 ounce of silver = $24.72 x 1/3 = $8.24



1 gemstone = $8.92

2 gemstones = $8.92 x 2 = $17.84



Total = $8.24 + $17.84 = $26.08


Answer: Total cost =  $26.08
Answer Link

Otras preguntas

If life depended on the art that was created what form of art would be most appropriate?
The right to a lawyer is in the 6th amendment and supported by which Supreme Court Case? I need it in 5 minBush v. Gore (2000)Gideon v. Wainwright (1966)DC v. H
kailyah waited to hear wether or not she was accepted into the focus program​
which letters are in the english alphabet that aren't in the latin alphabet
2KCIO. 2KOI 30, 2 How many moles of potassium Chlorate are needed to produce 15.0 moles of oxygen
ABCD is an isosceles trapezoid. measure of angle b= measure of angle d= measure of angle c=
Please help me I need this right now like righttttt nowwwww
A bag contains​ pennies, nickels,​ dimes, and quarters. There are 50 coins in all. Of the​ coins, ​8% are pennies and ​36% are dimes. There are 9 more nickels t
make a chart to show the effect of Sodium Hydroxide and Sulphuric acid on methyl orange and red litmus paper​
What do you thinkwill happen if all things cannot be moved?​