rxllbu
rxllbu rxllbu
  • 27-03-2018
  • Mathematics
contestada

The gum you like to is on sale. it is regularly priced at $1.59. Write and equation that will help determine how much you’ll save if you buy the pack today.
S=sale price
C=cost savings

Respuesta :

DoritoCrazz13 DoritoCrazz13
  • 27-03-2018
c=s-1.59 that should be the answer see ya
Answer Link

Otras preguntas

Below are works-cited entries for a book in print by one author. Select the one that is completely correct.
PLS HELP ME XD, WHAT IS 1/4 x 24??
Mary repairs microwaves. her revenue is modeled by the function r(h)=20+30h for every h hours she spends repairing microwaves. her overhead cost is modeled by t
What is the perimeter of the figure below? 34 mm 40 mm 88 mm 96 mm
Consider the equation below. (if an answer does not exist, enter dne.) f(x) = x4 − 32x2 + 5 (a) find the interval on which f is increasing. (enter your answer u
Math help please??????
The _____ was especially significant in fostering skepticism; uncovering lies and bad behavior became the reporter's mission. a.Watergate scandal b.Vietnam
Which statement best supports why the ruler Shah Jahan built the Taj Mahal using all white marble
In the context of bipolar disorder, a person experiencing a manic episode may _____.
Where is the most anaerobic zone In the ocean