Maddenmobile8957 Maddenmobile8957
  • 24-03-2018
  • Business
contestada

How many ounces of cereal costs $2.49 what is the cost per punce?

Respuesta :

rl105248 rl105248
  • 24-03-2018
16oz would at least cost around $2.00 


Answer Link

Otras preguntas

How is thermal energy transferred? A-from the object with the greater mass to the object with less mass B-from the object with the least mass to the object with
How d the indigenous population of the American continent(s) view the universe and its inhabitants?
How do you think the audit affected the patient population of this practice? Explain.
Find the measure of angle x in the figure below: A triangle is shown. At the top vertex of the triangle is a horizontal line aligned to the base of the triangle
Which shape is used to mark equal distances in a construction? A. ray B. line C. point D. arc
How do you solve this problem
Read these paragraphs and answer the question that follows: In 2008, more than one million American students gave nearly 20 million service hours to their com
The regression analysis at the bottom relates average annual per capita beef consumption (in pounds) and the independent variables "annual per capita pork consu
A man has 30 coins, which are all dimes or nickels. Their combined value is $2.10. How many coins of each kind does he have? Let x = the number of nickels. Let
Given the figure below, find the values of x and z