amork001 amork001
  • 22-03-2018
  • Mathematics
contestada

Cereal is 14 ounce box for 2.81, what is the price per ounce

Respuesta :

chloerk02 chloerk02
  • 22-03-2018
2.81÷14 so the answer would be .2
Answer Link

Otras preguntas

answer for brainliest
Aiden has a gross income of $63,000 and takes the standard deduction. Their total taxes due are $6,922. a) What is their taxable income? b) What is their margi
What was so unique about the Mayflower Compact?​
3. Explain in brief the characteristics of business demand?​
Who maintained control over the major powers of government
13.5 divided by 0.03 showing work?
what does dissolution mean?
How is motion defined in science?
1. There are 25 servings in a 12.5-ounce thermos flask. How many ounces are in a serving
describe the values of c for which the equation has infinite solutions: |x-7|=c