dame2k dame2k
  • 26-01-2016
  • Mathematics
contestada

Ella stopped at a farm stand to buy some peaches. Peaches cost $1.35 per pound at the stand. Ella bought 4 peaches that weighed 1.6 pounds in total. How much did Ella pay for the peaches

Respuesta :

sofia448119 sofia448119
  • 26-01-2016
You would just multiply $1.36 by 1.6 to get $2.16
Answer Link

Otras preguntas

What are the most likely meanings of the idiom "we'll cross that bridge when we come to it"? Select two options. We need to start looking for connections. We ar
A radiologist looks at an x-ray of a hand.
What happens if your hypothesis is incorrect
A model of a car uses a scale of 2 1/4 inches = 3 feet. If the model is 14 inches long, what is the actual length of the car?
Please help! Show all work! Thx! Find the value of x so the rectangles have the same area.
What’s the answer????
The______________ variable is the variable you are observing and that changes in response to the ______________variable. A. dependent, independent (experimental
HELP (look at pic) i just need the answers really-
What are the differences between weather and climate?​
When did British leaders begin to talk about abolition of slavery