blazeytan
blazeytan blazeytan
  • 22-01-2016
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange.How many oranges did she purchase?

Respuesta :

MissAsian
MissAsian MissAsian
  • 22-01-2016
12. $10.56 divided by .88 is equal to 12.
Answer Link
Billymkhoi
Billymkhoi Billymkhoi
  • 22-01-2016
$10.56* (1 orange/ $0.88)= 12 oranges.

The final answer is 12 oranges~
Answer Link

Otras preguntas

An abstract model that describes the recurring characteristics of some phenomenon is an type.this is a sociology question
Terry invested $2200 in stock market for two years if the investment and 12% how much money did Terry and in two years
If you have $19 and you spend $6 on baseball tickets, what fraction of your money did you spend?
What is the purpose of a cause-effect text structure? to explain the order of events to explain a problem and offer a solution to show similarities and differen
Hello me help me help me help me pls
Read the excerpt of President’s Eisenhower’s words from Warriors Don't Cry.IKE SAYS HE WILL USE LAW.TELLS FAUBUS: COOPERATE WITH US"The federal Constitution wil
Which source would be BEST for locating the definition for the word vital? A) an atlas B) an almanac C) a thesaurus D) a dictionary
What is the right answer
Let f ( x , y )=5 x and let C be the segment of the parabola y = 2 x squared joining O( 0 , 0 ) and P( 1 , 2 ). a. Find a parameterization of C in the direction
Calculate the lower confidence limit​ (LCL) and upper confidence limit​ (UCL) of the mean for each of the following.a. x =265​, n=459​, σ=50​, and α=0.01b. x=18