pkprom12 pkprom12
  • 22-01-2016
  • Mathematics
contestada

a 16 ounce bag of shredded cheese costs $ 3.89. How does ot cost per ounce?

Respuesta :

SerenityKouryRowland
SerenityKouryRowland SerenityKouryRowland
  • 22-01-2016
3.89 divided by 16 so then you will get a anwser
Answer Link

Otras preguntas

A primary cause of the tripling of western europe's population between the eleventh and fourteenth centuries was:
since angle B is the largest angle. ac is the. side
This one is too very important
A complex process of encoding and decoding messages (information, ideas, and feelings) is called __________.
Why does this declaration appeal to other countries for support?- The Second Declaration of Independence 1879
you made 3000 on a part time job last year. if you expect to make the same amount this year, and the inflation rate is three percent what is your purchasing pow
assume that South Korea exported goods Worth about S17 billion and imported goods worth about S9 billion in a year.what was the trade surplus or deficit for sou
Which statement accurately compared the cilvizatiom of ancient Phoenicia with the civilization of ancient native Americans? A). Both civilization sprang up in l
After we saw the movie, we went to the coffee shop. What type of sentence is this? A. Compound B. Complex C. Run-on D. Simple
How did the outcome of the war affect the Federalist Party effort to change the constitution