teresanielsonp4n8i2 teresanielsonp4n8i2
  • 24-02-2018
  • Mathematics
contestada

a product cost 48.50 for 75 feet was is my cost per inch

Respuesta :

PeytonBrainly
PeytonBrainly PeytonBrainly
  • 24-02-2018
75ft x 12in = 900in

$48.50 / 900 = ~ $0.05 per in
Answer Link

Otras preguntas

Have you listened to the track video for Puzzle Piece by NCT Dream? If not you should its great also are you an NCTzen??
If P=x²-yz , Q=y²-x² ,R=z²-xy, Then find PQR
Sarah's youth group is selling candy bars for a fundraiser. The candy bars cost $1.50 each. To date, they have raised $700. Their goal is to raise more than $2,
How were goods produced before the industrial revolution?
What is the atomic number of neonWhat do the following results from the TEST FOR LIFE tab indicate about the sample
PART A: Which of the following statements best explains the reference to the monument of Bunker Hill in lines 35-36?
What are three ways we use analog and digital signals in our everyday lives
Does the Corona Virus go through the lytic or lysogenic cycle?
Denise's parents want her to start an extracurricular and suggest either badminton or chess. She wants to compare the average age of the players of each of thes
Katie has to drive 15 miles east and 36 miles north to get to her aunt's house. Which of the following equations could be used to find the direct distance to he