mgolonks13 mgolonks13
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

Four bars of soap cost $1.12. What would you pay for 2 dozen bars? (1 dozen=12)

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-02-2018
4 bars = $1.12
Multiply the above equation by 6.
24 bars = $6.72 . . . . . . the cost for 2 dozen bars.
Answer Link

Otras preguntas

How does solid rock become soil? It falls apart and combines with particles in the air. It splits apart and combines with plant roots. It breaks down and change
What is the theme of unit 1
What are two angles in the same plane with a common vertex and a common side?
Le garçon mange des insectes, la fille est ___________.
Find the number of ways to distribute six different toys to three different children such that each child gets at least one toy. The number of ways to distribut
An infant turns to attachment figures for protection and support. True or False
What is the resolution limit for a projection type of photolithographic system if the incident wavelength is 365 nm (the i-line of Hg), N.A.=0.63, and k1=0.6. w
An instructor wishes to determine the wavelength of the light in a laser beam. To do so, he directs the beam toward a partition with two tiny slits separated by
What are monaco singapore and vatican city examples of?
What year were animal crackers first produced?