yesseniadiaz69oxmx8q yesseniadiaz69oxmx8q
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

three friends go to the local farmers market. latasha spends $3.35. helen spends 4 times as much as latasha. Dee spends $7.50 more than helen. how much does Dee spend?

three friends go to the local farmers market latasha spends 335 helen spends 4 times as much as latasha Dee spends 750 more than helen how much does Dee spend class=

Respuesta :

tmcknight tmcknight
  • 23-02-2018
3.35 times 4 is 13.40 and then you add 7.50 more to 13.40 which gives you 20.90 which is how much dee spent
Ver imagen tmcknight
Answer Link

Otras preguntas

Class ____________ allow you to create one version of a class, without having to replicate code to handle multiple data types.
Lack of _____________ becomes one of the most important factors in the acculturation process, but can also be one of the greatest sources of stress for immigran
Case Study: ABC factory produces 24,000 units. The cost sheet gives the following information: Direct Materials Rs. 1,20,000 Direct Labour Rs. 84,000 Variable
Arbitration differs from other forms of alternative dispute resolution in that a third party hearing a dispute makes a decision for the parties. a. true b. fa
solve the inequaility - x/4 <2
Rewrite the following in Standard English. You can make plans to hook up at the hottest spot in town
Mis padres son de Venezuela, pero ahora O A. fueron B. son O C. estuvieron O D. están en Costa Rica.
Two species of finches found on the same galápagos island but feeding on different food sources is an example of ________ speciation.
Fill in the blanks in the table
How does the distance between adjacent orbits in a hydrogen atom vary with increasing values of the orbital number n?