ravensolarovgmtv
ravensolarovgmtv ravensolarovgmtv
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

which is better to buy?
1 lb of walnuts for $3.49
or
10 oz of walnuts for $2.49

Respuesta :

Janay1012
Janay1012 Janay1012
  • 23-02-2018
the answer is the 10 oz 
Answer Link

Otras preguntas

Did Pablo Picasso practice impressionism
what are the big 6 question journalist ask
Why was the Ottoman Empire an important place for Muslim scholars and religious leaders?
controlled where American colonists could sell their raw materials
A criticism of elections is that national, state, and local elections come on the same day. TRUE OR FALSE
Which is true about the Supreme Court - A) the decisions of the Supreme Court cannot be overturned B) the Supreme Court can approve presidential appointments
An example of a monocot is a _____ . a. fern. b. pine tree. c. moss. d. lily.
Kima is an athlete and weighs more than her sister, who is of the same height. What could be the reason?
Can someone please help me with this question? Thank you!
What battle raised the morale for the continental army? Why?