jaleyakidd jaleyakidd
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

find the average rate. Four pounds of apples cost $1.96

Respuesta :

harunoato harunoato
  • 23-02-2018
49 cents. Divide 1.96 by 4 to get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

Please help now I need help
scientists have learned mire about atoms have changed.one of the first atomic models was a solid ball such as marble
A company is planning to migrate a business-critical dataset to Amazon S3. The current solution design uses a single S3 bucket in the us-east-1 Region with vers
true false) ther are five arrow keys on the keborad​
You install 542 feet of fencing along the perimeter of a rectangular yard. The width of the yard is 123 feet. What is the length of the yard?
What is the main part of the cell membrane?
1. How are atoms in molecules being rearranged into different molecules? 2. What is happening to energy?
What theme did all of the symbols in Flemish art possess?
True or False: Field Research is a great way of gathering secondary data from a natural environment.
What does it mean when two things are opposites?