naynay0319 naynay0319
  • 22-02-2018
  • Mathematics
contestada

If you can buy one can of pineapple chunks for $2 then how many can you buy with $10

Respuesta :

Brainliac
Brainliac Brainliac
  • 22-02-2018
You can buy 5 cans with $10.

(did you see my pun?)

Hope this helps!
Answer Link
forever05
forever05 forever05
  • 22-02-2018
You can buy 5 cans with the $10
Answer Link

Otras preguntas

Germany's initial problem at the beginning of the war was
Place AABC so that its vertices are at A (2,-3), B (8, -5), and C (6, 3). Then place AA'B'C' so it is a 180° rotation of AABC about the origin.
Can you provide examples of assimilation in everyday life?
A, b, and c are consecutive odd integers such that aa. 52 b. 54 c. 56 d. 58e. 60
Abu does 30,000 J of work to push the border a distance of 20 m how much force applied to push the border
The equation of the polynomial function is: a. f(x)=(x+(2+i))(x+(2-i))(x+5) b. f(x)=(x-(2+i))(x-(2-i))(x-5) c. f(x)=(x-(2+i))(x-(2-i)) d. f(x)=(x+(2+i))(x-(2-i)
Maureen tells Claudia, Frieda, and Pecola, "I am cute! And you ugly! Black and ugly black e mos. I am cute!" Later Claudia reflects, "We were sinking under the
Toddlers carefully plan their actions before they act. True or false? 1) True 2) False
If the active site tyrosine of a topoisomerase I were mutated to phenylalanine, which of the following statements is most likely to be true? 1) The enzyme activ
In a market-directed economy, only the needs of the majority are served. profit, survival, and growth are all guaranteed for producers. consumers have little fr