coll123 coll123
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

IF 5 apples cost $1.25 hewn much dose one apple cost? Also how much dose 2,3,4,6,7,and 8 apples cost?

Respuesta :

DragonZS
DragonZS DragonZS
  • 24-01-2018
1 apple would cost $.25.
2 apples would cost $.50.
3 apples would cost $.75
4 apples would cost $1.00
6 apples costs $1.50
7 apples costs $1.75
Answer Link

Otras preguntas

how do i open a door please i've been trapped in this room for ages
LEADERSHIP CHINA WAS RULED BY DIFFERENT ____________________________
She has stolen my purse. change into passive voice​
Write the equation of the line in slope intercept from that: Has a slope of m= −2 and goes through (1, 2). please help
Please help me answer.
Help with this question thanks need fast need help only on 29
what kingdom has some organisms that use sunlight to make food, while others consume other organisms as their food source
how does the nomination process for federal judges reflect the principle of separation of powers?
HELP i need help with this it’s due today
26. A threat on agricultural resources except; A. soil erosion B. habitat destruction