coll123 coll123
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

If 1 pound of grapes cost 3.25 and2 pounds cost 6.50 what do 3,4,5,6,7,8,9 pounds cost?

Respuesta :

priyamerrill priyamerrill
  • 24-01-2018
3, would be 9.75
4, would be 13
5, would be 16.25
6, would be 19.50
7, would be 22.75
8, would be 26
9, would be 29.25
OR 3.25x = y (y being 3-9)
Answer Link

Otras preguntas

Solve the given polynomial equation. Use the Rational Zero Theorem and Descarte's Rule of Signs as an aid in obtaining the first root.6x^3-7x^2-6x-1=0What is th
A __________ is a wide-mouthed body of water close to shore.A.gulfB.bayC.seaD.lake
What is the meaning of bathymetry
Solve the given polynomial equation. Use the Rational Zero Theorem and Descarte's Rule of Signs as an aid in obtaining the first root.6x^3-7x^2-6x-1=0What is th
how much did it cost to manufacture a Mig-21 Fishbed fighter jet.
why does the plasma cell have a well developed endoplasmic reticulum with lots of ribosomes
What is the meaning of bathymetry
How did the achievements of the Scientific Revolution contribute to the Enlightenment ?
What does the root word in contestants mean
Courier charges for packages to a certain destination are 65 cents for the first 250 grams and 10 cents for each additional 100 grams or part thereof. What coul