leslievramirez1344 leslievramirez1344
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada



(1 pt)


Matt paid $6.88 for 4 bags of rice. Each bag cost the same amount.

How much did Matt pay for each bag of rice?

Respuesta :

prosborough198p2ub41
prosborough198p2ub41 prosborough198p2ub41
  • 24-01-2018
Matt paid 6.88/4bags= $1.72 each bag
Hope this helps! Thanks!
Answer Link

Otras preguntas

which of the following is not a key consideration when developing a piece of writing? A. The purpose of the message B. The intended audience C. The timeless
Which of the following led to the popularity of romances in the medieval period? A.)a new interest in the literature of Celtic origin B.)the romantic capers of
What does it mean if the probability is 0% that a blue marble will be drawn form a bag? A. The number of blue marbles in the bag is unknown. B. There is only on
Find the area of a rhombus with diagonals 2.7 mm and 3.2 mm. A) 8.64 mm2 B) 2.95 mm2 C) 5.9 mm2 D) 4.32 mm2
What fraction of £3.00 is fifty pence?
What position does Mari Djata have in Mali society?
People use latitude and longitude lines mostly to identify
A spherical balloon has a circumference of 21 cm. What is the approximate surface area of the balloon to the nearest square centimeter? A. 1,385 cm^2 B. 561 cm^
"Death lies on her like an untimely frost upon the sweetest flower of all the field." (Romeo and Juliet act 4.5) what does this simile tell you about how th
Which description of sisters Sarah and Angelina Grimké is accurate? A. They were mill workers who organized the first textile employees' union. B. They were Qua