sierra91 sierra91
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

Marilyn bought 6 cans of tuna at $1.29 a can. How much did she spend

Respuesta :

homeworkpleasehelp
homeworkpleasehelp homeworkpleasehelp
  • 24-01-2018
1.29*6=7.74 so she spend $7.74
Answer Link
RushilGadamshetty RushilGadamshetty
  • 24-01-2018
This is an easy problem. 

Cost of each can = $ 1.29
Total number of cans = 6

6 X 1.29 = Total Cost

$7.74 = Total Cost

Answer Link

Otras preguntas

Question 5 Based on their observations, the Maya created O calendars O jewelry O pyramids O books
When did British leaders begin to talk about abolition of slavery
Please help me thank you
31. tu / avoir confiance / en Myriam how do you say “do you put all your trust into myriam”?
What are the answers please
How do I set up these answers? La última vez... modelo- ir al cine La última vez que fui al cine fue en abril. La película que vi fue Cazafantasmas.... 3. anda
I need helpppp plssss
what role should parents play to save their kids from drugs addiction? mention any six​
How did Georgia’s economy improve under Wright’s leadership? Check all that apply. Wages increased. Trade in Savannah increased. Tax laws were enforced. Georgia
Which section from the text best supports the answer to Part A? A “After the Rebels fired at Fort Sumter on April 12, 1861, Lincoln almost immediately called ou