Mathandwhatever Mathandwhatever
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

Answer: 3 boxes for $5.
4x6= $42 (WRONG ANSWER!!)

Correct answer:
3x8= $40
40 is 2 less then 42 so the answer is 40 ;)

Respuesta :

johnestes2004 johnestes2004
  • 31-01-2018
Not even close jajajaja
Answer Link

Otras preguntas

What was the Inca practice of mitima?
Reggie started a running program to prepare for track season. He ran a half hour each morning for 60 days. He averaged 6.5 miles per hour. What is the total num
how many minutes are in 9 weeks
why do single issue parties tend to be short lived
what is the square root of 79
kyle cut a 4 foot piece of rope into smaller pieces that are each 0.25 feet long.how many pieces did he cut
Elsa knows that for every bushel of apples she sells she earns $9 and for every basket of pears she earns $11. She uses the expression 9a + 11p to keep track of
I have to write three examples of each region costal, desert, mountains, and valleys what are some examples?
If |x| = 3, what is the value of x
effect of brownout to the student