dezy1693 dezy1693
  • 23-01-2018
  • Business
contestada

Ou buy 6 pounds of apples for $33. what is the cost of 10 pounds of apples?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-01-2018
each pound of apple would be $5.50. you get that by dividing 33 by 6. so $5.50 by 10 pounds is $55
Answer Link

Otras preguntas

plz help ill give u brainlist
What two elements make up most of the earth's atmosphere?
What is the inverse of the function y = 3e-4x + 1?
You are trying to convince your classmates to each donate $5 to abandoned animals
Question 1 Find the maximum of the set of data. 30, 6, 16, 20, 22, 25, 26, 6, 19, 20, 21 Question 1 options: 20 21 19 30 ----------------------------------- Qu
Had these chromosomes undergone replication before they were separated
Plano de ensino trabalho escravo: essencia humana ou mercadoria?
Lyell's theory is best known to day as A) the law of superposition. B) uniformitarianism. C) catastrophism. D) intrusion.
How can you determine if a triangle on the coordinate plane is a rigjt triangle?
What kind of motion should you give to a slinky to produce a transverse wave?