litzy1917
litzy1917
25-11-2015
Mathematics
contestada
10-kg bag of cherries for $8
___ per kg
Respuesta :
hanvoldj
hanvoldj
25-11-2015
$8.00/10 kg equals $0.80/kg
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
In shakepeare's play 'the tempest' how did stephano contribute to the development of the plot?
Write down any two features of submerged plants
Someone pls help me with these worksheets >.< (Please answer properly, if u don't know, just ignore so someone who knows can answer)
what is 1/5 divided by 9?
How did the Indian Removal Act impact the growth of slavery in the South?
according to the fossil record, how long ago do scientists believe life on earth first appeared?
HELP IM TIMED!!!!!!!!!!!!!!!! Question 1(Multiple Choice Worth 5 points) (MC) STORIES OF USEFUL INVENTIONS, excerpt By S. E. Forman 1911 THE MATCH There never
Which list includes only bulk properties of matter? -boiling point, kinetic energy, surface tension -kinetic energy, the strength of electrical forces, vapour p
Do people admit that they have bad habits?
Find the value of x in the triangle shown below. 102 48