princessmalia3ozqzeh
princessmalia3ozqzeh princessmalia3ozqzeh
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

each gallon of gravy cost $5.25 and I need 1.2 gallons for dinner

Respuesta :

Topmadworld
Topmadworld Topmadworld
  • 21-11-2017
Hey there,
1 gallon = $5.25
1.2 gallon= $5.25 x 1.2
               = $6.30
Thus, 1.2 gallons is $6.30.

Hope this helps :))

~Top
Answer Link

Otras preguntas

Which technique is most appropriate to use to solve each equation? Drag the name of the technique into the box to match each equation. x² + 4x = 15 2x(x−3)=0 A.
How may shells does Joshua have?
WILL GIVE BRAINLIEST 1. Translate into German: He would like to swim. A) Er mag schwimmen B) Er möchte schwimmen. C) Ihr möchtet Schwimmen. D) Er hat gern s
In Freud's model of awareness, the _______ level is illustrated by the ability to bring words to mind as you need them. A. preconscious B. semicon
Helppp Jon starts out on a trip at 50mph. If 20 minutes later, Joel starts out on the same route at 65mph, how long will it take Joel to overtake Jon? Round to
Words of Anglo-Saxon origin make up ___% of the total number of words in the English vocabulary. A)25 B)35 C)50 D)60
a cyclist pedaling at a steady rate travels 30 miles with the wind. He can travel only 18 miles against the wind in the same amount of time. If the rate of the
what would it mean to have a MAD of 0
E electric- and magnetic-field what is the direction of propagation of the wave?
Please help me I need help