christina333
christina333 christina333
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

A store had 3 packs of paper $0.93. How much would it cost if you were to buy 4 packs?

Respuesta :

VivaciousLyla
VivaciousLyla VivaciousLyla
  • 21-11-2017
Hey you!

If I understood your question correctly, here's your answer:

0.93/3 = 0.31

0.31 × 4 = 1.24

So, it would cost $1.24 for 4 packs.

I Really Hope You Found This Helpful!
Answer Link

Otras preguntas

The structure(s in testes that produces testosterone is/are the ________
How people think about themselves and their roles is called: A. Self-esteem B. Social cognitive C. facilitation D. A schema
what are three immediate effects of the great depression
Read the excerpt from Warriors Don't Cry. The voice on the radio grew more urgent as the announcer described the ranks of Arkansas National Guardsmen who ringed
Because of the ________ canal, europeans no longer had to travel around africa to reach asia.
PLS HELP ME ASAP ON ALL 5! (MUST SHOW WORK!!) + LOTS OF POINTS AND THANKS!!!
Read the excerpt from Act III of Hamlet. Polonius:My lord, he’s going to his mother’s closet: Behind the arras I’ll convey myself To hear the process; I’ll wa
As you pedal a bicycle, you do _______ and transfer _____________ to the bicycle.
To use a compass to find the midpoint of a line segment, Rebecca draws two arcs of equal radius from each of the two endpoints of the segment so that they also
What does DNA contain? A. the chromosomes that build proteins B. the coded blueprint for life C. the ability to translate RNA code D. the factors for heredity c