marlaarbogast
marlaarbogast marlaarbogast
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

McKenzie bought 1.2 pounds of coffe for $11.82. What was the cost per pound?

Respuesta :

kiwichipmunks
kiwichipmunks kiwichipmunks
  • 25-10-2017
11.82 divided by 1.2=9.85
Answer Link
babypusheen168oycoip
babypusheen168oycoip babypusheen168oycoip
  • 25-10-2017
1) $11.82 for 1.2 pounds
2) 11.82 divided by 1.2 
3) 11.82/1.2
4) $9.85 per pound
Answer Link

Otras preguntas

what is the standard measurement system used by scientists around the world?
Explain what is meant by the term antibiotic.​
what are some of hairstyles for sleep that won't damage my hair (dont put hair down i want a real hairstyle)​
A pulmonary embolus is Select one: O a. Fatty plaques forming in the pulmonary arteries b. A blood clot forming in the trachea O c. Fluid in the alveoli of the
What temperature is indicated on each of the thermometers below?
how to do this question plz answer ​
You are writing a story about a basketball game. Which passage would you use to create a vivid picture in the reader's mind? Answer options with 4 options 1. Th
what is a similarity between communism and socialism ?
6∧4 − 54² = 0 Solve for all solutions.
Write 2-3 complete sentences to describe the lifestyle in United States