lisaleal70 lisaleal70
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

A market sells fish for 5.80 per pound. What would be the cost in dollars of 3 3/4 lbs of fish

Respuesta :

Blackhammer16
Blackhammer16 Blackhammer16
  • 24-10-2017
$21.75 would be the total cost
Answer Link

Otras preguntas

help meeeeeeeeee pleaseee !!!!!
What is two divided by three I’ve two
if: |A×B| = 200 A•B = 300 A = 50 how much is B, why? ​
Pls help with the question in the picture. 20 Points and brainliest.
The equation for line s can be written as x - y = -2. Line t is perpendicular to lines and passes through (-4, 1). What is the equation of line t?​
Can some one help and explain pls
PLEASE HELP ASAP!!!! The quadratic function f(x) has roots of −4 and 2 and point (1, −5) lies on f(x). What is the equation of f(x)? f(x) = (x − 2)(x + 4) f(x
During WWll, what did they call the women that worked in the factories?
the measure of the angle of a triangle are shown in the figure below. solve for x (8x-18)° 110° 40°
Use the definition of the derivative to find the derivative of the function with respect to x. Show steps