narapareddym
narapareddym narapareddym
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

Wyverno
Wyverno Wyverno
  • 24-10-2017
Are you looking for the unit price?

If so, you would divide 13.47 by 3.

This would give you $4.49 per yard.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-10-2017
1 yard of fabric costs $4.49. Is that what you are asking??

Answer Link

Otras preguntas

how does being on the moon effect gravitational field strength
The name the colonists gave to a British soldier because of the color of his uniform.
How is the biogeochemical cycling of oxygen carbon nitrogen and hydrogen important to living systems?
Hamilton's constitutional argument was based on what power?
Write Their Full Forms : BEL,BHEL,HAL, NAL, DRDO, ISRO, ITI, IISC, NCBS, UAS .
Explain it if you know that 7x8=56,how can you use the commutative(order) property of multiplication to find the product of 8x7?
Which word in the sentence is the preposition? There isn't a truck behind our vehicle
Which of the following is a clue of a chemical change? A. iron changes color when heated B. gas bubbles form in boiling water C. balls of wax form when melted
Which word in the sentence is the preposition? There isn't a truck behind our vehicle
What did the Camp David Accords achieve? A. a peace treaty between Egypt and Israel B. a peace treaty between the United States and the Soviet Union C. a trade