hayleehowardoyapzm hayleehowardoyapzm
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

what is the vost of apple juice per ounce 16 ounces cost $3.20

Respuesta :

cherylmaef
cherylmaef cherylmaef
  • 24-10-2017
cost/ ounce

16 ounce           $1                 16 ounce
_________ × _________ = __________ ≈ 19 ¢ per ounce 
$ 3.20              100 ¢              320 
Answer Link

Otras preguntas

After Muhammad's death, the Islamic faith divided into two major groups, Sunni and Shia, because there was a disagreement about who should succeed him.True/fals
What is the area of the figure?
The table below shows the weekly cost of producing cowboy hats. complete the table by filling in the missing values.
Solve the inequality and graph the solution set on a number line. Express the solution set in both​ set-builder and interval notations. -8 < x -3 < 1
When she first purchased it, Soledad’s computer had 400 GB of hard drive space. After six months, there were only 282 GB available. Enter and solve an equation
Which plant part is used during reproduction? stem root leaf flower
solve for the variable 3x + 3 = 36 A 11 B 12 C 13 D 33
A firm obeys the least-cost rule by equating the ratios of ___________________ to the ________________ price.
Which of these cells of the dermal tissue of plants prevent water loss and control gas exchange
16. In plant cells, cytokinesis is completed by the formation of a(n) cell plate. equatorial plate. membrane furrow. spindle. 17. In which of the following case