DiabloNemesiss DiabloNemesiss
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

HELP ASSAPP WITH THIS QUESTION

HELP ASSAPP WITH THIS QUESTION class=

Respuesta :

cedarwood79
cedarwood79 cedarwood79
  • 23-10-2017
Okay. The prices are definitely not the same. At the Snack Shop, granola bars cost $1.25 and granola bars cost $1.30 at Sports Field. By looking at the tenths place, you can tell that 1.25 < 1.30, because 2 is less than 3. So the Snack Shop sells granola bars at a lower price. The answer is C: Snack Shop.
Answer Link

Otras preguntas

The local news team is tracking the storm and has reported that it is traveling north, northwest at 20 miles per hour. The reporter has told us the storm's
A team t-shirt costs $3 per adult and $2 per child. On a certain day, the total number of adults (a) and children (c) who bought shirts was 100, and the total m
Which of the following statements depend on the absolute dating of events? Dinosaurs went extinct before monkeys evolved. Birds separated from dinosaur relative
A large office desk has an area of 42 ft.² if the width is 3.5 feet weigh an equation to represent the area ??? Helplp
Programmers use _____ languages in the Rapid Application Development (RAD) methodology to facilitate code reuse?
John drives 10 1/2 miles every 1/20 hour. how many miles can he drive in 5 hours?
How are the words federation and clan related
Solve for x. 7x=4x+27
Which expression represents this word phrase? five more than the product of x and 65x + 6(x + 6) + 56x + 55(x + 6)
What could be two reasons why the data might not support the hypothesis?