maysa002
maysa002 maysa002
  • 24-09-2017
  • Mathematics
contestada

pleasaaaaaaaaaaaaaaaassssssssssse help me anyone. I am sooooo stuck in this question.

pleasaaaaaaaaaaaaaaaassssssssssse help me anyone I am sooooo stuck in this question class=

Respuesta :

dogtooth
dogtooth dogtooth
  • 24-09-2017
First you take 7143-6997 to get her units used( it’s 146) since you know that the first 100 units cost 24p per unit so take 100 Times 24 p to get 2400p then take the remaining 46 units times 16 to get 384p.
Add 2400p+384p to get 2784p for her bill
Answer Link

Otras preguntas

Brainles app doesn’t nothing to help me
Guys I need help please All 3
An actor’s voice is his only tool. True False
Which question would be appropriate and respectful to ask during a discussion? O Do you even know what you're talking about? O Are these your only ideas? Could
Simplify 5+5x-(3x-9) Please help
Some parents give children a weekly or monthly allowance regardless of their behavior because they believe an allowance teaches children to be financially respo
Mallory combines two chemicals and notices that each chemical retains its original properties. What did Mallory form? O a mixture a compound an element an atom
whether the t represents an exponential growth function, an exponential decay function, or neither. x у 132 222 3 12 4 2
Lillian wraps a gift box in the shape of square pyramid 7.4cm , 8.6 cm . How much wrapping paper did she use in centimeters?
Why are coral reefs important? A: Coral reefs house over 25% of marine species. B: Coral reefs provide an important habitat for many ocean creatures. C: Cora