rbgrh4486 rbgrh4486
  • 22-09-2017
  • Mathematics
contestada

Four friends paid a total of 32 dollars for movie tickets. What is the ratio 32 dollars for4 people written as a unit rate

Respuesta :

kelxshensky
kelxshensky kelxshensky
  • 22-09-2017
8 is the ratio for the unit rate
Answer Link

Otras preguntas

What does a model t ford look like?
Find the product 67.8 x 0.45
What is the difference between a scientific name and a common name?
Describe any specialized training, apprenticeships, skills and extra-curricular activities
how do i round 981,657 to the nearest ten thousand ?
Why was the system of checks and balances included in the constitution
Find the value of x where the function is discontinuous. f(x)=x^3+3^x
The city of Smyrna has a flea population that has been doubling every year. If there are about 100,200 fleas this year, how many will there be 3 years from now?
I need help checking these questions:• How many ones are in 1?• How many ones are in 10?• How many tens are in 100?• How many hundreds are in 1,000? • How many
Seth is trying to find the unit price for a package of blank discs on sale at 10 for 5.49, his answer was $1.82 per disc is he correct?