houylinsr houylinsr
  • 25-03-2024
  • Mathematics
contestada

. If 4 bags of flour cost $16, how much does 1 bag cost?

Respuesta :

crystalwu892 crystalwu892
  • 25-03-2024

Answer:$4

Step-by-step explanation:

4=$16,

so then 1=$4

Answer Link

Otras preguntas

Arthropods, like shrimp, molt because
Fighting the suitors with his son telemachus is which part of odysseus's epic journey?
Please help ASAP!! in 1 - 5 and the Louis question and Michelle's question..
Choose the point on the graph that shows an excess supply of labor at minimum wage.
What was the best way for people to travel in the eastern part of Indian Territory? A By Boat B in covered wagon C on foot D by horseback?
Which northern tactics help destroy morale in the south after Gettysburg and Vicksburg?
Why did Britain strengthen its control over the American colonies after the French and Indian War
Sam’s favorite recipe for fruit punch requires 12% apple juice. how much pure apple juice should he add to 2 gallons of punch that already contains 8% apple jui
The sum of the square of a positive number and the square of 5 more than the number is 37. What is the number?
Macy wants to find the sum of 61,043 and 23,948 your answer is 37,095 find and correct her mistake