anishak398 anishak398
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

4 pounds of apples cost $1.96. Find the average rate

Respuesta :

madelinecooneyov5vjq madelinecooneyov5vjq
  • 24-08-2017
1.96 divided by 4 = $0.49 per pound of apples
Answer Link

Otras preguntas

Increased risk of liver disease, stroke, and cancer can be caused by
interval training A.involves short periods of intense activity and is used to build strength, speed, and power B. can guarantee an athlete an injury-free season
what is RBC and WBC what are their functions?
Write the electron dot structure for potassium and chlorine show the formation of KCL by the transfer of electrons name the ions present in the compound,KCL
How many moles of MgCl2 are there in 324g of the compound?
What’s the Chemical Property of Aluminum
Question 18 Unsaved If you are studying the effects of UV rays on eyesight and you group 10 people together and make them wear sunglasses for 10 weeks and see
What is fertilistaion
_____ committees are created to reconcile a bill when the house and the senate write different versions of it.
The sum of two integers is 6 and the difference between the numbers is 40. Find the numbers