wellyawell2000ov40qz wellyawell2000ov40qz
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

a bottle of body wash costs $2.88 and contains 12 ounces. how much does it cost per ounce?

Respuesta :

kjshaw84 kjshaw84
  • 23-08-2017
$2.88/12=0.24 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

another name for king is ______. a.haven b.bluff c.monarch d.miniature
2 things to keep in mind when you're deciding whether to use formal or informal English are the
walking on a decaying log that bridges a stream could be ______. a.treacherous b.cautious c.miniature d.bluff
Solve the trapezoid formula for height.
When a species is made up of different smaller groups, each of those smaller groups is known as a _____.
3. Which of the following characteristics was required to be a citizen of Athens? nobility wealth having a grandfather who was a citizen Female gender
"Besides, what could they see but a hideous and desolate wilderness, full of wild beasts and wild men-and what multitude there might be of them they knew not...
Which compound is an Arrhenius acid? (1) CaO (3) K2O (2) HCl (4) NH3
The climate of the earth throughout history has always _____. remained cold and frigid stayed at a constant temperature remained hot and humid fluctuated betwee
According to your study unit which one of the following improved human relations skill will allow you to more willingly take on challenge subjects