liss18 liss18
  • 22-08-2017
  • Mathematics
contestada

Jill spend $15 on diapers. If they cost $5 a package, how many packages did she buy ?

Respuesta :

ambercolee7 ambercolee7
  • 22-08-2017
The answer is three.
Answer Link
Middel17
Middel17 Middel17
  • 22-08-2017
She got 3, 3x5 is 15 3 groups each one is 5 dollars each
Answer Link

Otras preguntas

It is believed by some individuals that, In an efficient market, the actions of traders who constantly buy and sell on any perceived market mispricings will in
does someone know this? help me please
Choosing to purchase which of the following is likely most harmful to orangutans? Chocolate spreads that contain palm oil. Cold remedies that contain eucalyptus
Solve the quadratic equation numerically (using tables of x- and y- values). x(x + 6) = 0 a. x = -1 or x = 3 c. x = 0 or x = -3 b. x = 0 or x = 6 d. x =0 or x =
2x-3y=5 Determine the missing coordinate in the ordered pair (?,−3) so that it will satisfy the given equation.
A waitress sold 14 ribeye steak dinners and 30 salmon dinners, totaling $586.46 on a particular day. Another day she sold 30 ribeye steak dinners and 10 grilled
A row of 100 million atoms of a single type would be only about 1 centimeter (cm) long. What occupies most of this space? A) Water B) Nuclei C) Electrons D) Emp
if a square has an area of 64 inches, what is the perimeter? if a square as a perimeter of 12, what is the area?
Help describe the changes you observe in the animation including changes in the bonds and particulate
Does anyone know the answer???