inpsa3035012 inpsa3035012
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

Rashed bought 4.5 kilos of apples. Each kilo is $1.68. How much did Rashed spend on apples.

Respuesta :

Chatreshkapindra69 Chatreshkapindra69
  • 22-01-2024

Answer:

Step-by-step explanation:

168*4.5=756

so, 1.68*4.5= two decimal points so, $7.56

Answer Link

Otras preguntas

In which system do privately owned companies compete for profit in an open market? A. Socialism B. Capitalism C. Communism D. Federalism
break apart the factor 112 to find 7×112 by using mental math and addition
39=3m-12 Solve the eqaution
erik drove 439.92 miles on 15.6 gallons of gas. To the nearest hundredth, how many miles could he drive on 39.7 gallons of gas?
The 13 American warships that the Continental Congress ordered to be built made the American navy a powerful and effective force. true or false
A supply schedule is used to show the __________. a. cost of producing a good b. supply in a given market c. total value of all goods produced d. transportation
A function of cell membranes in humans is the
A state of intense absorption in someone that includes intense physiological arousal, psychological interest, and caring for the needs of another is called ____
Currently about what percent of earth's land surface is covered by glaciers (1 point) A. 70% B. 25% C. 10% D. 40%
Which of these statements best proves that oceans cause climate change by transferring water from one place to another? Cold ocean water moves southward in the