shaychai
shaychai shaychai
  • 23-06-2017
  • Mathematics
contestada

What is the rate $2.50 for 10 items, as a unit rate?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-06-2017

divide 2.20 by 10

2.5/10 = 0.25 per unit


Answer Link

Otras preguntas

Questions on a statistics exam are considered good questions provided the questions discriminate between students who havestudied for the exam and those who hav
Select the best answer for the question. 4. The tool shown in the figure is commonly used by carpenters to​
I keep believing the answer is either 18,000 or 1,800 but im incorrect. Can someone please help me?? I use the formula A^2 *2*A*L=SA
In a two digit number, t = the tens digit and u = the ones digit. Which of the expressions below shows the value of its reversal?
If 2y=x³ + 2x², find dy/dx when x=2.
d) Arrange 8/9,7/18,10/16 in ascending order of magnitude​
I cant figure this one out pls help
where is the depreciation expense located
List out the citizen liabilities​
What is the domain of the exponential function shown below? F(x) = 5.3* O A. All real numbers except 5 OB. All real numbers C. x<0 OD. x>0