zackbill
zackbill zackbill
  • 22-06-2017
  • Mathematics
contestada

10 POINTS
Miley is purchasing several yards of fabric for a school project. If she spent $13.41 and the fabric was $2.98 per yard, how many yards did she purchase?

Respuesta :

cleopatra5
cleopatra5 cleopatra5
  • 22-06-2017
the answer is 4.5 yards. divide 13.41 by 2.98

hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

—¿Pico la cebolla? —No, no la _____. Question 13 options: pica piqué piques picas
How to calculate the volume of a cube
The change model that takes into consideration that environments are both uncertain and dynamic is the ________.
Decolonization fundamentally changed Africa during the 20th century by?
The choices are 40, 120, and 100. Can someone please help?
The demonstrative pronouns this and that are misused when they are not supplied with a specific antecedent or with a specific noun to modify. True False
What is the simplified form of the expression k^3(k7/5)^-5
Arthur is on trial for manslaughter. However, he doesn’t have the resources to hire a competent lawyer. In this case, which amendment can Arthur cite in order t
Leila makes $3 for every $4 Jo makes in profits. If Jo makes $60 dollars in profits how much does Leila make?
The total number of electrons in one mole of fluorine molecules (F2) is