rainamber784 rainamber784
  • 26-05-2017
  • Geography
contestada

A pineapple has 9 grams of sugar per slice. a watermelon has 18grams of sugar per slice. Which statement is true?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 27-05-2017
The watermelon has 2 times more grams than in a pineapple.
Answer Link

Otras preguntas

4. Which of the following traits are NOT discussed in the study of Geography? O mountains, river and deserts O climates of a region O countries and cities O fos
What is the 10th 53rd & 200th Figure if the constant difference is +4
................................................................
please anyone who knows……..
Puma Filling Station sells gasoline and has a car wash. Fees for the car wash are K40.00 with a gasoline purchase of K200.00 or more and K70.00 otherwise. Three
If the perimeter of the pre-image is 41.49 units, what is the perimeter of the image? Explain your reasoning.
round 827.3 to 3 significant figures
1. What are some examples of growing political radicalism in the US?2. What is the difference between patriotism and nationalism?
M is the midpoint of JK. Find the coordinate of K. J = (9, -5) M = (5, -2)
A pound of coffee costs $14.99. What is the cost per ounce?