SansTheSkeltonUT
SansTheSkeltonUT
25-05-2017
Mathematics
contestada
Math help? 15 Points
Respuesta :
pepetheskunkcat
pepetheskunkcat
25-05-2017
The answer is B. $0.25/1 oz.
Answer Link
sierravanesa
sierravanesa
25-05-2017
its the third one you divide 16 by 4 and thats $1 for 4 ounces
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
What did Christianity and Judaism emphasize about the individual?
A group of 32 players forms 4 volleyball teams. If there are 96 players, how many teams can be formed?
Windmills that generate electricity are being built in coastal areas. The main benefit of these windmills is that they (1) produce finite resources
Find the equation of the line passing through the points (0,1) and (-2,0). Write the equation in slope-intercept form.
Read this sentence from the text: The Pony Express was the first rapid transit and the first fast mail line across the continent from the Missouri River to the
What areas of medicine have benefited from scientific and technological developments?
What factors led to the decline of the Puritan religion in New England?
Legislative Branch - Define expressed powers.
Find out about two government schemes to ensure social justice to the marginalized sections of our society.(Explain any two in details)
(9x) (4x^3) (2x^4y) =