glenn18
glenn18 glenn18
  • 22-05-2017
  • Mathematics
contestada

Jorge bought 6 chicken pizza and 2 vegetable pizzas for 127.92. Martin bought 3 chicken pizzas and 8 vegetable pizzas for 133.89. Find out cost of buying a chicken pizza and a vegetable pizza.

Respuesta :

edogelliott9126 edogelliott9126
  • 22-05-2017
chicken-$21.32
veggie $10.66
Answer Link

Otras preguntas

The strong sense of attachment or belonging to one’s own country is called __________.
were what the elements of neo classical period
a fair spinner has eight equal sections write down the probility that it lands on green
. Kemone bought 3 pounds of hamburger for $2.56 per pound and a box of cereal for $3.95. How can you calculate how much she spent? *
(f) If a bee hummingbird weighed 2 grams, about how many yeliquid would it drink in a day? Use your math skills to figuresanswer.​
AssingentState thethe use ofstir up pump​
Helppppppppppppppppppppppppppppp
Use the figure below and 2-3 sentences to explain the following:The side opposite angle E is side ____?The side adjacent to angle E is side ____?The hypotenuse
Sal recorded the cost of his monthly home heating bill and the corresponding average monthly temperature for the past 15 months. He displayed the information in
Plz help!!. Bahsjajajqjjajdjwk