Seudónimo Seudónimo
  • 27-04-2017
  • Mathematics
contestada

the students are selling cookies at a school fair. sara is selling 3 cookies for 2.49 dollars. B. how much would it cost to buy 20 of the cookies?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 27-04-2017
It will cost $16.6 to buy 20 cookies. Hope it help!
Answer Link

Otras preguntas

Consider the world of indigenous cultures in the Americas prior to European contact (Pre-European civilizations were expansive and highly advanced). Answer both
critically discuss how communities could ensure responsible usage of available water resources in their areas​
What is the value of x? 02 x+4 O 3 B O 6 x+1 E 07
2- Don't raise your voice, is sleeping ​
Which step of mitosis is illustrated to the right?
Which expressions are equivalent to -4 + 5 - 2
John Hardin stated about the troops supplied at the time “we have supplies of wheat here for four months for 3000 men, of corn for ____ months and of brandy and
Complete this brochure with jouer or faire and the appropriate articles and prepositions.
how the following factors can affect your self esteem positively Dating​
Indicate which reactions are redox reactions. Cd(s) Pb2 (aq)→Cd2 (aq) Pb(s) Si(s) O2(g)→SiO2(s) 2Li(s) Cl2(g)→2LiCl(s) Pb(NO3)2(aq) 2LiCl(aq)→PbCl2(s) 2LiNO3(aq