victorgaza075 victorgaza075
  • 25-02-2015
  • Mathematics
contestada

at the local grocery store ,a 16-ounce bottle of apple juice costs$3.20 what is the cost of the apple juice

Respuesta :

janie24k janie24k
  • 25-02-2015
$3.20 trick question.
Answer Link

Otras preguntas

Use the graph to find the bear’s average heart rate when it’s active and when it hibernating
Complete the tag question. Laura: Eva es muy simpática, ¿__________? Marc: Sí, ella es muy simpática. A. por lo tanto B. nada C. ninguno D. no es cierto
Equation: t = 25 + 8.25w Aaliyah needs $135.75 for a television. How many weeks will it take her to save enough money to buy a television?
write the interval (5, 100] as an inequality and using set notation
The beginnings of democracy were seen in which Country around 400 years B.C.
Rational numbers with a denominator of 10 that lie between -1/2 and 0, inclusive
When military leaders and directors ruled Nigeria they sometimes tried to prevent unrest by A. Allowing peaceful supervised political activity B. Agreeing to sm
For a concert, there are $50 reserved seat tickets and $35 general admission tickets. there are 2000 reserved seats available, and the fire code limits the tota
the perspective of a piece of literature is also referred to as:A: point of view B: toneC: audience D: purpose
The standard lab thermometer in a high school science lab contains A. alcohol. B. mercury. C. distilled water. D. distilled water containing red dye #2.