anaamaroaa anaamaroaa
  • 23-02-2015
  • Mathematics
contestada

show two ways five people can share a 3 segment chewy fruit worm,How much is this per person

Respuesta :

Vincenzo
Vincenzo Vincenzo
  • 23-02-2015
Seperate each segment into two parts, take the extra part and seperate it into five pieces. It would equal 60% of a segment each
Answer Link
ElementEnchanter53 ElementEnchanter53
  • 23-02-2015
Split it into 5ths or 10ths They will either get one piece each or they will get two
Answer Link

Otras preguntas

The table shows the marginal relative frequencies of surveyed drivers’ plans for their next vehicle. A 2-way table. A 5-column with 4 rows titled Plan for Next
What energy using-process helps to cool the body
How did Sir Isaac Newton advance the field of physics?
If a = x+21, b = 4, c = x + 3, and d = 10, then the value of x =
How many electrons will one atom of element with 6 protons and 9 neutrons .
A 6-pound container of detergent costs $4.38. what is the price per pound?
I'm interval notation please
What am i supposed to type here tho, just look at the photo pls
Pls help hella lost
can somebody please help me out.