se1meganswimber se1meganswimber
  • 26-02-2017
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells snacks by weight. a six -ounce bag of mixed peanuts costs $3.60. predict the cost of two -ounce bag.

Respuesta :

jonesa2k16
jonesa2k16 jonesa2k16
  • 02-03-2017
A two ounce bag would cost $1.20
Answer Link

Otras preguntas

How does energy move through your ecosystem? think about the producers (plants) and how energy moves from producers to other organisms?
Explain why many colonist opposed Britain’s proposition to introduce new taxes
For a neutrally charged atom, which of these must be true?
what is the verb in this sentence " Shrek was the most successful performace of the season."
Which was a challenge that societies in sub-Saharan Africa faced between 3000 B.C.E. and 1000 B.C.E.? Women were subservient to men. There was a large p
——— was made possible by the first use of tools?
the question is in the picture. help
help please 10 points
what were the beliefs of Judaism and how did they influence western culture?
Holly's room is 12 feet long by 9 feet wide. the carpet she wants to put in the room costs $4.50 per square foot. How much will it costs to carpet Holly's room?