blad9esismauraprit blad9esismauraprit
  • 25-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kevin orders 2 tacos with beans and rice and a drink for lunch. one taco costs $1.69. write the cost of the taco in word form.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-02-2017
The cost of one taco is one dollar and sixty-nine cents.
Answer Link

Otras preguntas

What type of government does Botswana have? Who is their president?
what were four factors that led to german defeat in the battle of britain
1.) Explain the process of ejaculation. 2.) Explain the process of menstruation. Note: The explanations must have 2-3 sentences each.
What is the basic building block of all things
name and describe the cell structure that helps prevent damage to certain cells when they are subjected to high osmotic pressure
How is linkage used to make gene maps?
What type of weather is associated with this symbol L
During a bike challenge, riders have to collect various colored ribbons. Each 1/2 mile they collect a red ribbon, each 1/8 mile they collect a green ribbon, and
When copper is hammered into a sheet what type of change has the matter gone through?
What happened to the number of moles in a sample that originally occupied 500mL with 2.50 moles and then occupied 750mL? It deals with gas laws