tank20 tank20
  • 24-02-2017
  • Mathematics
contestada

how much would 180 pens cost if bought in boxes of 12 each box costing $5.80

Respuesta :

fantasybreeze7
fantasybreeze7 fantasybreeze7
  • 24-02-2017
It would cost 87 dollars. I did 180/12 the multiples that by 5.80.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-02-2017
 12 each box costing $5.80
 180 pens cost .............?

180 x 5.80 / 12 = $87

answer: 
180 pens cost $87
Answer Link

Otras preguntas

Need help/Extra p. Subject: English/Literature Answer these in your words: What is creative nonfiction? How does it differ from regular nonfiction? Describe
Evaluate the impact of Global warming on the frequency of tropical cyclone Florence ?​
how global warming cause drought​
(4x-5y)-(x-y) six =6,y=-4 Ayudaaaa
Find the product of 5722 and 2/22 in simplest form. Also, determine whether the result is rational or irrational and explain your answer.
Which expression is equivalent to 3(8 + 7)
i need helpp pls!!!!??????
In the sample persuasive essay introduction, which sentence is the Controversy or argument? A. 1. Eighty-five percent of all students suffer from mental illness
Which phrase from the Declaration of Independence originally referred only to white men but today is interpreted to mean all people?
Student introduces the topic in the prompt using a complete sentence and information to interest the reader in reading further.Student develops the topic with w