kimmyreyes1
kimmyreyes1 kimmyreyes1
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

Green grapes are on sale for $2.50 a pound.How much will 9 pounds cost?

Respuesta :

christyteaaa
christyteaaa christyteaaa
  • 23-02-2017
$22.50 because you multiply 9 by 2.50
Hope this helps ❤
Answer Link
Decela6 Decela6
  • 23-02-2017
I did $2.50 x 9 = $22.5
Answer Link

Otras preguntas

The p/e ratio of a stock is 20, and its earnings per share is $5.25. What is the current selling price of the stock?
When ions are tightly surrounded by solvent molecules they are said to be _____.
Systems that emphasize collectivism tend toward totalitarianism. privatization. democracy. capitalism.
Usually ________ fronts produce several hours to days of moderate-to-gentle precipitation over a large region.
In designing a management information system (mis), after defining the system's objectives, the next step is to _____.
Simplify: 3.41 x 104 3,410,000 34,100 0.000341 0.0000341
Uan zhang bought a 10-year bond that pays 8.25 percent semiannually for $911.10. what is the yield to maturity on this bond?
A nation that was not an allied power of world war l was
(a) The present age of a father is 4 years more than treble the age of his son. If the father was 35 years old before five years, find the present ages of fathe
Why is performing a technology assessment or gap analysis before deploying an his application important, and how can this mitigate future system problems or cra