ariaethiopia12 ariaethiopia12
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

Four hamburgers cost 13.95. Find the unit rate

Respuesta :

YeaImSyko
YeaImSyko YeaImSyko
  • 22-09-2022

Answer:

$3.48

Step-by-step explanation:

Divide the number of hamburgers by the total cost:

13.95 / 4 =

3.4875

$3.48

Answer Link
brianabbott408 brianabbott408
  • 22-09-2022
The answer is 3.48 take 13.95 and divide it by 4
Answer Link

Otras preguntas

Match the cell part with its function.
Which of the following is a summary of the three key economic questions? Question 17 options: Who will buy which goods and services, and how much will they pay
Which term best describes the breakup of the Soviet Union, an event that occurred over several months? hostile peaceful tense negotiated
The structure that planaria used to eat is called
Which number is 15 prime, composite, or nither
The volume inside a rectangular storage room is 2,088 cubic feet. The room is 3 feet high. Find the area of the floor.
Bulls records has the same sensor when is the area of the shaded region
Describe how to derive the quadratic formula from a quadratic equation in standard form
Is 0.98 larger rhan 1.97?
which founding father did not own slaves ​