hsgehehehheheh hsgehehehheheh
  • 24-08-2022
  • Mathematics
contestada

A company orders 12 boxed lunches from a deli for $107.40. If each boxed lunch costs the same amount, how much do 25 boxed lunches cost?

Respuesta :

eshaljavedmalik6 eshaljavedmalik6
  • 24-08-2022

Answer:

$223.75

Step-by-step explanation:

107.40 ÷ 12 = $8.95

1 box = $8.95

8.95 × 25 = $223.75

Answer Link

Otras preguntas

"Over the past twenty years, I've owned three Burberry brand raincoats [nos. 1, 2, and 3], all of which have been warm, comfortable, and stylish. I'm about to b
don’t trust that mechanic to change the oil for your car because he’s drive over a nail before. which fallacy does the example most closely commit
Talata tongkul sa paninda o produkto
in the figure, two tiny conducting balls of identical mass m and identical charge q hang from nonconducting threads of length L. (Image provided)
Aşağıda verilen iki kutunun içlerindeki top sayıları kutuların üzerlerinde yazılıdır. 12 adet mavi top 1. kutu 18 adet kırmızı top 2. kutu. 1. kutudaki topların
learning task 2 sort the sources and the characteristics in the appropriate any sources or characteristics that are bosth primary or secondary may be written in
On the ribbon, what is the purpose of the field with the lightbulb followed by an empty box
Triangle proportionality theorem. Please solve VY
Analyze how and why the Nazi Party rose to power in prewar Germany. Write a well-developed, multi-paragraph essay, including a strong introduction, body paragra
HELP QUICK: Solve absolute value inequality, |x|≤3